top of page

ЯК БАНДЕРА СТАВ РОДИЧЕМ МУССОЛІНІ І ЧОМУ КНИГА ЧАНО ВАЖЛИВА ДЛЯ УКРАЇНЦІВ


В прізвищі Чано чотири літери і мільйони баталій. Смолоскипи чорного походу на Рим, естетика Легіонерства, фасцинована дипломатія, заколотництво і страта. Але немислимо забути наступне: у лаконічному літеральному квадрівіумі нутруються десятки перехресних доль.

Ну міркуйте самі (взоруючи на мапу Старого Світу). Де провінція Емілія Романія, а де карпатська Стрийщина? Де фашистська Італія, а де поневолені терени України? Де генеалогія Муссоліні, а де родове древо Бандери? Хай би як нелегко було осягнути цей факт, втім наведені прізвища сплелися у родинне павутиння завдяки Чано. І мова, наразі, не про карколомного графа Галеаццо, натомість про його батька.

Людина пошуку і азарту, ідейного фанатизму і високих нагород. Так! Саме він на початку флотилії MAS шаманив поетику війни. Плекав її, диригуючи гранатами у руках із затиснутою зубами трояндою...

Будучи опліч свого бойового побратима з ім'ям стратосферної висоти Габріело Д'Анунціо. Відтак, зналося тоді без зайвих слів: не важливо Коли і Навіщо, якщо карбовано-чітко знаєш Як та в Ім'я чого.

Проте і це не є обов'язковою умовою, адже наріжна керигма фашизму проста і вдосталь не химерна "стиль вище за істину!".

Так Констанцо вхопив за гриву стрімку мить успіху і зростання; великих призначень і відповідальних місій. Відтоді закручувалася експонента його особистісного масштабування від контр-адмірала, до голови Італійської палати депутатів (нижня палата парламенту). Але ж повернемося до Родини. В історії народів фігура Констанцо вкрай дуалістична. Для італійців він титулований свекр, для українців

поважний тесть. Його син відбувся як чоловік старшої доньки Duce Едди. А донька як дружина брата Степана Бандери Олександра. Останнього з'їли наклепи і табори, а самого Галеаццо політичний шум і димова завіса. Як наслідок обоє отримали свинцевий компрес на потилицю.

Драматизм доль, перетини життєвих ліній на долоні і світло політичних антитуманних фар втілилось їдким субліматом у змістовний конспект Епохи. І його, в наші дні компактно вміщеного під палітурку з назвою "Останній монолог фашиста".

121 перегляд
bottom of page