top of page

Zалізний тато у липні

Липнева вісь це 1000 кілометрів шляху Zалізного Тата з презентаціями на теренах нашої країни. Найспекотніший місяць літа видавництво розпочало презентаційним заходом у Харкові. В стінах Харківського Літературного Музею було розгорнуто велику мапу історичного наративу про москвинську експансію на Кавказі і спротив малих народів імперській машинерії. Харків'яни непогано затарились книжками президентів ЧРІ Джохара Дудаєва та Аслана Масхадова, а також спогадами добровольця УНСО про війну у Абхазії.


Далі за планом захід відбувся у благословенній Полтаві. Для видавництва було принципово провести захід у місті, де жив і служив (Полтавська дивізія важких бомбардувальників) майбутній батько Ічкерійської незалежності. Через політичний тиск з боку місцевої влади Zалізному Тату несподівано відмовили у наданні приміщення у той час, коли афіші з місцем проведення заходу вже були розміщені на різних інтернет-ресурсах та у соцмережах. Безоглядне сприяння місцевого інформаційного порталу "Останній бастіон" дозволило вирівняти спазматичне становище. Відтак, книжкова презентація у Полтаві мала успіх та не пройшла повз увагу місцевих ЗМІ.


Екватор літа Zалізний Тато відзначав у першопрестольному Києві. На літній сцені Маріїнської мушлі реномований романіст доби Дмитро Корчинський презентував свій останній твір "Протоколи загублених снів". Ця книга стала завершальним текстом пригодницької літературної квадрології, котрій передували "Сяючий шлях", "Естетика ЖеБратства" та "Прочани вночі". Захід відзначився повінню цікавих розмов та дегустацією типологічної фішки автора у вигляді неперевершеного парадоксального способу мислення. Літній майданчик вмістив понад 200 прихильників нашого видавництва, які охоче додучилися до культурного дійства.


Після нетривалого антракту кочове видавництво помандрувало на західний терен Нені. Луцьк традиційно виявив неабияку душевність і гостинність. Цього разу приймаючою стороною були активісти організації "Національний Альянс", котрі відзначилися високою мобілізаційною активністю що дозволило запакувати зал якісною молоддю з когорти місцевих книголюбів. Презентація новинок ZT завершилась живим діалогом в форматі питання/відповіді між доповідачем та аудиторією.


Липневий маршрут завершився у серці Карпатської України, у славному місті Ужгород. Попри негоду і раптовий налом у вигляді щедрої зливи (захід мав проходити в форматі опенейр) Zалізного Тата прихистила арт-ресторація "Під Замком". (Закликаємо мандрівних книгоманів затулити до цього душевного простору, де є смачні страви та крижаний сидр). Приймаючою стороною у мальовничому Ужі були давні та перевірені друзі видавництва патріоти з організації "Карпатська Січ". Атмосфера вечора сприяла живому діалогу, який втамував спрагу непідробної любові ZT до закарпатців та їхнього коронного міста. "Карпатська Січ" традиційно продемонструвала пруський педантизм у виконанні організаційних зобов'язань та великий запит на історико-геополітичні теми.


ZT уклінно дякує активу кожного міста, де нам вдалося провести захід, і констатує відкритість до запрошень на проведення культурних заходів у інших містах України.Форсуй простори! Твори діалоги!

55 переглядів
bottom of page